Seomodi Logo Yeni

Seo Danışmanlığı: Web Sitenizin Görünürlüğünü Artırmanın Anahtarı

SEO Danışmanlığı:

SEO Danışmanlığı için en uygun fiyatlar ve en iyi hizmeti almak istiyorsanız, SEOmodi SEO ajansı (bizimle) iletişime geçebilirsiniz.

Belirli bir ürün veya hizmeti bulmaya ihtiyaç duyduğunuz ancak aradığınızı bir türlü bulamadığınız bir zamanı düşünün. Muhtemelen hızlı bir online arama yaptınız ve sonuçlarda karşınıza çıkan ilk web sitelerinden birine girdiniz. Ve büyük ihtimalle bu web sitesi size ait değildi.

Bir işletme işletiyorsanız, çevrimiçi görünmenin ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Ancak web sitenizin arama motoru sonuç sayfalarında (SERP'ler) daha üst sıralarda görünmesini sağlamak zor olabilir. İşte bu noktada iyi bir SEO danışmanlığı size yardımcı olabilir. Bu makalede SEO'nun ne olduğunu ve iyi bir SEO danışmanlığının web sitenizin görünürlüğünü artırmaya nasıl yardımcı olabileceğini tartışacağız.

SEO Danışmanlığı Veren Firmalar?

Seo danışmanlığı veren firmalar nelerdir? Değerleriniz değerlerimizdir ilkesinden feyz alarak her zaman en kaliteli hizmeti veren bir SEO Danışmanlığı firmasıyız. Seo Danışmanlığı bizim için bir bakış açısı, ve bir yaşam şekli olmaya devam ediyor. Hayata bu pencereden bakmayı bir felsefe olarak geliştiren Seo Danışmanlığı firması SEOmodi ajans size en iyi Seo hizmetini vermiş olacaktır.

Gelin konuşalım...

Ücretsiz Seo Raporu

Bizimle iletişime geçin. Sitenizi analiz edelim ve fiyat bilgisi ile size geri dönüş yapalım. 

Paket fiyatımız yoktur. Fiyatlarımız sitenizin durumu ve yapılacak işlerle birlikte çıkarılmaktadır.

7.999₺’den başlayan fiyatlar için bizimle iletişime geçin.

İçerik Tablosu

SEO Danışmanlığı

SEO danışmanlığı, arama motorlarında kaliteli web sitelerinin üst sıralara gelmesine yardımcı olmak amacıyla web sitelerinin dijital platformlarda daha fazla görünmesini sağlayan bir hizmettir. Arama motorlarında üst sıralarda yer almak isteyen herkesin bu hizmetten yararlanması tavsiye edilir.

SEO Hizmeti sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Seo ile ilgili terimleri merak ediyor ve araştırıyorsanız mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz. 

SEO sözlüğü sayfamıza göz atabilirsiniz.

ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU

Belli teknik ve bilgi birikimi ile web sitesini Google indexlemeye uygun hale getirmektir.

seo danışmanlığı

SEO Danışmanlığı İletişim:

Karar vermenizde yardımcı olabiliriz. Hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Telefon

+90 (312) 911 69 08

Whatsapp

+90 (312) 911 69 08

E-Posta

info@seomodi.com

google Search Console sonuçlarından Bazıları

Veri gizliliği nedeniyle console verilerinde firma İsmi paylaşmıyoruz. Sonuçlar %100 doğrudur.

mÜŞTERİLERİMİZ

bİZİM HAKKIMIZDA SÖYLENENLER

R Emre Soykut
R Emre Soykut
2022-10-11
Henüz bir aylık deneyimimizde dahi websitemizi çok iyi yerlere taşımayı başardı Ender bey ve ekibi. Hem ilgileri, hem de güzel, nazik iletişimleri için çok ama çok teşekkür ediyorum. Uzun yıllar çalışmak dileğiyle...
sedat UÇAR
sedat UÇAR
2022-09-25
Seo işinde uzman. Sitemizi çok kısa sürede üste getirdi. Ankara seo deyince akla gelecek biri.
Azime zehra Ulu
Azime zehra Ulu
2022-09-24
Ender bey işini gayet iyi ve düzgün yapan profesyonel bir insandır. Her şey için teşekkürler 🙏🏻
Emrah KAYA
Emrah KAYA
2022-09-05
çalıştığımız günden beri inanılmaz bir trafik artışımız var. her şey için teşekkürler.
Halil Serin
Halil Serin
2022-09-03
Web sitemizi ve reklam hesabımızı gerçekten başarılı bir şekilde yonettiginiz için siz ve ekibinize teşekkür ediyorum seo da ki başarınız için ise ayrıca minnettarız legnahome ailesi olarak iyiki varsınız...uzun yıllar birlikte çalışmak dileğiyle iyi çalışmalar..
dumbuk corba
dumbuk corba
2022-09-03
Bu zamana kadar verdiğim tüm reklamların boşa olduğunu Ender beyle karşılaşınca fark ettim. Deyim yerindeyse sayfamızı resmen uçurdu. Çok para vermek çok kazanç değilmiş. Sonunda yatırımı doğru yere yaptım. Kuruşu kuruşuna hak ediyor çok teşekkür ederim kendisine.
Furkan
Furkan
2022-09-02
Her zaman ulaşabileceğiniz, problemlere karşı çabuk pozisyon alabilen birisi. Sitenizi teslim edebilirsiniz
Esra Ayva
Esra Ayva
2022-09-02
Seo konusunda uzman, organik arama ile sitenizi ön sıralara taşıyarak reklam bütçenizi minimum seviyeye indirebilir. Bizim sitemiz için en doğru tercihi yaptık. Emekleriniz için teşekkür ederiz
Enes Han
Enes Han
2022-09-02
İşinde uzman biri👍 Herkese tavsiye ederim.

Referanslarımızdan bazıları:

SEO Danışmanlığı

SEO DANIŞMANLIĞI İŞLEMLERİ

SEO Hizmeti için pek çok işlemden 6 tanesini sizin için sıraladık..

Backlink Stratejisi

Offpage alanına giren bu strateji ile Google arama motorunda üst sıralara gelmeniz kolaylaşır.

İç SEO Optimizasyonu

İngilizce onpage denilen SEO optimizasyonun en önemli adımıdır.

Teknik Seo

Sitede hız ve diğer deneyim hatalarını gidermeyi hedef alan teknik seo stratejisidir.

İçerik Pazarlaması

Dijital dünyada, ses, görüntü, video ve tasarımlarla markanın içeriklerinin pazarlama işlemleridir.

Blog & İçerik Stratejisi

İçerik kraldır. Bunu biz söylemiyoruz. Tüm dünyada uzmanlar bunu belirtiyor. Stratejimizin en önemli ayaklarından biridir.

Anahtar Kelime Analizi

Anahtar kelime analizi ve bu analiz doğrultusunda ilerleme sağlamak SEO için en önemli adımlardan biridir.

Seo Danışmanlığı

SEO Danışmanlığının Faydaları

Bildiğiniz gibi SEO, başarılı bir online pazarlama stratejisinin kritik bir unsurudur.

Ancak SEO danışmanlığının web sitenizin görünürlüğünü artırmada önemli bir rol oynayabileceğinin farkında olmayabilirsiniz. Deneyimli bir SEO danışmanıyla çalışarak web sitenizin sıralamasını ve görünürlüğünü nasıl iyileştirebileceğiniz konusunda uzman tavsiyesi ve rehberliği alabilirsiniz. Bu, web sitesi trafiğinde ve dönüşümlerde önemli bir artışa yol açarak yatırımınızdan daha yüksek bir getiri elde etmenizi sağlayabilir.

SEO Danışmanlığı Nasıl Çalışır?

Arama motoru optimizasyonu veya SEO, web sitenizin görünürlüğünü artırmanın en etkili yollarından biridir. SEO söz konusu olduğunda, deneyimli ve nitelikli bir SEO danışmanlığı ile ortaklık kurmak başarının anahtarıdır.

Peki bir SEO danışmanlığı tam olarak ne yapar? Hangi anahtar kelimeleri hedeflemeniz gerektiğini belirlemek için sizinle birlikte çalışırlar ve ardından bu anahtar kelimelere ulaştığınızdan emin olmak için web sitenizin içeriğini ve tasarımını değiştirmenize yardımcı olurlar. Ayrıca SEO çabalarınızın başarısını ölçebilmeniz için uygun izleme ve raporlama ayarlamanıza da yardımcı olurlar.

Kısacası, bir SEO danışmanlığı web sitenizi bilinmezlikten arama motoru sonuç sayfalarının en üstüne çıkarmanıza yardımcı olabilir.

Seo danışmanlığı düşünen adam
Düşünmenize gerek yok! satışlarınızı arttıracağız.

Pek çok işletme sahibinin sorduğu bir soruyu kısaca cevaplamak istiyorum. Soru basit SEO dijital pazarlama alanındaki tek cevap mı? Cevap gerçekten basit. Tabii ki değil. SEO oyunculardan biri ve daha pek çok takım oyuncusu var. Ama asıl soru şu. SEO neden dijital pazarlamadaki en önemli adımlardan biri.

Bir senaryo oluşturalım. Diyelim ki görüntülü diafon (Apartman kapı zili) montajı ve satışı yapan bir firmasınız. Sizin için SEOmodi bir dijital pazarlama planı çıkardı. Bunun içinde en değerli yatırımı SEO için gerçekleştirmenizi önerdi. Bunun sebebi şudur. Google Ads gibi çok daha hızlı sonuç alabileceğiniz bir platform mevcut. Sosyal medya gibi ilgi alanlarıyla hedef kitlenize ulaşabilirsiniz. Ama SEO çok farklı bir değer katar. Müşteriye güven değeri. Pek çok kişi Sosyal medya reklamlarını dikkate almayabilir. Google reklamlarında güvensizlik hissedebilir. Organik arama sonuçları güvenilirlik hissi aşılamakta büyük etkiye sahiptir. Pek çok işletmenin bugün SEO alanında Seo danışmanlığı hizmeti almasının sebebi budur.yun

SEO Danışmanı Seçmek İçin İpuçları

Günümüzde SEO hizmeti almak için pek çok farklı seçenek var. İlk olarak, söz konusu kurumun tecrübesinden emin olmalısınız. Bazı SEO uzmanları uzun yıllar boyunca sektörde referanslara sahipken, diğerleri daha yeni piyasaya girmiş olabilir. Eğer donanımları yeterli görüyorsanız, belirli bir sektöre ya da müşterilerinize özel hizmetler sunan bir danışman arayabilirsiniz.

Bir diğer önemli ipucu, tercih edilen danışmanlara dair referanslar incelemektir. İyi bir SEO danışmanlığı seçmek için söylenenler hakkında herkesin yapacağı en iyi şey, size danışmana övgüde bulunmasa bile güvenilir kaynaklardan geri bildirim toplamaktır. Referanslarımızı ve google haritalarda bizim için yazılanları kontrol etmenizi öneririz.

Başarılı Bir SEO Kampanyasının Unsurları

Bir SEO kampanyasının başarılı olması için çeşitli faktörlerin bir arada olduğu güçlü bir formasyon oluşturulmalıdır. Bir başarılı SEO stratejisi, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi satma yönünde sizi yukarıya taşıyacaktır.

Bunun için arama motoru optimizasyonu (SEO), sosyal medya pazarlama, mobil optimizasyon ve e-posta pazarlama gibi alanlar ile uyumlu şekilde hareket edilmesi gerekmektedir.

Tüm bu faaliyetlerin ortak bir amacı vardır – web sitenize trafik çekmek, ziyaretçileri web sitenize çekmek ve son olarak da bunlar sayesinde potansiyel müşteriler kazanmak. Bir SEO uzmanı ile birlikte çalışarak, tüm bu faaliyetleri optimize ederek başarabileceğiniz daha yüksek sonuçlar elde edebilirsiniz.

Bir diğer önemli ipucu, tercih edilen danışmanlara dair referanslar incelemektir. İyi bir SEO danışmanlığı seçmek için söylenenler hakkında herkesin yapacağı en iyi şey, size danışmana övgüde bulunmasa bile güvenilir kaynaklardan geri bildirim toplamaktır. Referanslarımızı ve google haritalarda bizim için yazılanları kontrol etmenizi öneririz.

SEO Danışmanlığı Neden Önemli?

SEO danışmanlık hizmetleri, web sitenizin dijital platformlardaki görünürlüğünü artırmak için size harika bir yol sunar. Bu sayede arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda yer alma şansınız artar ve her ay daha fazla görüntüleme ve tıklama alırsınız.

Peki SEO danışmanlığı neden bu kadar önemli? Bir SEO danışmanı, sıralamanızı yükseltmek ve arama motoru sonuçları sayfasında yukarılara çıkmak için fikirler ve teknikler üzerinde beyin fırtınası yapmanıza yardımcı olur. Ayrıca, web sitenizin mevcut performansının ayrıntılı analizini sağlarlar, böylece iyileştirme alanlarını belirleyebilir ve başarılı olma olasılığı en yüksek stratejilere odaklanabilirsiniz.

Deneyimli bir SEO danışmanı, size rekabette avantaj sağlayabilecek bağlantı kurma ve içerik optimizasyonu gibi taktikler önerebilir. Ayrıca, kullanıcı deneyimini iyileştirebilecek ve web sitenizin genel sıralamasını yükseltebilecek yönlendirmeler veya kırık bağlantılar gibi teknik konularda da yardımcı olabilirler. Web sitenizin çevrimiçi görünürlüğünü en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız bir SEO danışmanıyla çalışmak gerçekten çok değerlidir.

SEO Nasıl Yapılır?

SEO, arama motorlarının web sitelerinizi daha iyi anlamasını sağlamak için kullanabileceğiniz bazı tekniklerdir. SEO stratejileriyle, web sitenizin arama motorları tarafından daha iyi taranarak sizin konularda uzman olduğunuzun ifade edilmesine yardımcı olursunuz.

Bunu yapmak için arama motorlarınca göz önünde bulundurulacak çeşitli faktörler vardır. Bu, web sitenizdeki metinler veya HTML kodlar da dahil olmak üzere arama motorları tarafından taranan ve değerlendirilen öğelerdir.

SEO İçin Kullanılan Programlardan Bazıları

raporlama için google data studio (looker studıo) kullanılmaktadır
semrush
screaming frog
ahrefs
google search console

Site İçi SEO Çalışmaları

Organik arama üzerinden trafik artırmak için site içi çalışmalar yani On-Page Seo tarafında da önemli noktalara dikkat edilmesi gerekiyor. Arama motorları ve kullanıcılar için anlamlı içeriklerin yazılması, site arayüzünün doğru şekilde tasarlanması, sayfaların kendi arasındaki bağlantılar ile tek bir tema altında toplanarak örgündürülmesi gibi uygulamalar gerçekleştirilmelidir.

Ayrıca bu alan içerisinde URL’lerin sade, anlaşılabilir ve internette benzersiz olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca meta veriler, alt etiketler, resim alt bilgileri, bazen video da dahil olmak üzere ayrıca SEO amaçlarına ilave olarak hizmet veren etiketler de iyi bir SEO uzmanlarından destek almak suretiyle sitenizde kullanabileceğiniz diğer analitik araçlardandır.

 

 • Sayfa başlığı: Sayfa başlığı, arama sonuçlarında gösterilen ve ziyaretçilere sayfanız hakkında bilgi vermek için kullanılan önemli bir etikettir. Başlık, anahtar kelimelerinizi içermelidir ve ne hakkında olduğunu açıkça belirtmelidir.

 • Meta açıklaması: Meta açıklaması, arama sonuçlarında gösterilen ve ziyaretçilere sayfanız hakkında daha fazla bilgi vermek için kullanılan bir etikettir. Meta açıklaması, anahtar kelimelerinizi içerebilir ancak aynı zamanda sayfanız hakkında daha detaylı bilgi vermelidir.

 • İçerik kalitesi: Google ve diğer arama motorları, kullanıcılar için yararlı ve kaliteli içerikleri ön plana çıkarmayı hedefler. Bu nedenle, sayfanızdaki içeriklerin kaliteli ve yararlı olması, SEO için önemlidir.

 • Anahtar kelime yoğunluğu: Anahtar kelime yoğunluğu, bir sayfadaki anahtar kelime veya ifade sayısının toplam kelime sayısına oranıdır. Anahtar kelime yoğunluğu çok yüksek olursa, sayfanızın spam olarak değerlendirilebileceğini unutmayın.

 • URL yapısı: URL yapısı, sayfanızın adresini oluşturan kelimelerdir. URL yapısında anahtar kelimelerinizi kullanırsanız, bu sayfanızın arama motorları tarafından daha iyi anlaşılmasına yardımcı olabilir.

 • Başlık etiketleri (H1, H2, vb.): Başlık etiketleri, sayfanızdaki içeriklerin düzenini belirtmek için kullanılan etiketlerdir. Başlık etiketleri, arama motorları tarafından dikkate alınır ve sayfanızın ne hakkında olduğunu açıkça belirtir.

 • Resimlerin etiketlenmesi: Resimlerinizi, alt etiketleriyle birlikte kullanarak, arama motorlarına resimleriniz hakkında daha fazla bilgi verebilirsiniz. Bu, resimlerinizin arama sonuçlarında daha yüksek sıralamalar almasına yardımcı olabilir.

 • İç bağlantılar: İç bağlantılar, bir web sayfasındaki diğer sayfalara yapılan bağlantılardır. İç bağlantılar, arama motorları tarafından dikkate alınır ve sayfanızın güvenilirliğini artırmaya yardımcı olabilir.

 • Dış bağlantılar: Dış bağlantılar, bir web sayfasındaki diğer web sitelerine yapılan bağlantılardır. Dış bağlantılar, arama motorları tarafından dikkate alınır ve sayfanızın güvenilirliğini artırmaya yardımcı olabilir. Ancak, kalitesiz ve güvenilir olmayan web sitelerine yapılan dış bağlantılar, sayfanızın sıralamasını olumsuz etkileyebilir.

Site Dışı SEO çalışmaları?

SEO danışmanları, arama motorları için dönüşüm ve etkileşim odaklı SEO  çalışmaları yapabilir. Site dışı SEO, web siteniz konusunda daha çok görünürlük için kullanabileceğiniz diğer kaynaklarda olan sosyal ağlar ve bloglar gibi mecralarda sitenizin ve ürünlerinizin linkini paylaşma ve onları tanıtma adımlarıdır.

Arama motorları robotları, daha çok insan tarafından ziyaret edilen web sitelerinin, daha yüksek sıralara sahip olduğunu göstermektedir. Bu nedenle, web sitenize bağlantı verilen, daha çok insan tarafından ziyaret edilen web sitelerinde sitenizin bağlantılarının yer almasına özen gösterin. Site dışı SEO çalışmaları yaparken, aynı zamanda web sitenize bağlantı verilen diğer web sitelerinin de kalitesine özen gösterin.

 • Bağlantı (link) edinme: İçeriklerinizin başka web sitelerinde bağlantılarının olması, arama motorları tarafından daha yüksek sıralamalar almanıza yardımcı olabilir.

 • İçeriklerin paylaşılması: İçeriklerinizin sosyal medya ve diğer platformlarda paylaşılması, site trafiğinizi artırabilir ve arama motorları tarafından daha iyi anlaşılmanıza yardımcı olabilir.

 • İçeriklerin başka blog ve sitelerde (guest blogging) tanıtımı yapılması: Başka web sitelerinde çalışmalarınızın yayınlanması, site trafiğinizi artırabilir ve arama motorları tarafından daha iyi anlaşılmanıza yardımcı olabilir.

 • Pagerank (sayfa değeri) artırma: Pagerank, bir web sayfasının arama motorları tarafından değerlendirilmesine yardımcı olan bir ölçüttür. Pagerank’ı artırmak için, site içinde ve dışında kaliteli ve güvenilir bağlantılar edinmeye çalışın.

 • Sosyal medya etkinliği: Sosyal medya etkinliği, sosyal medya platformlarında sayfanızın paylaşılma oranlarını, yorumlarını ve beğenilerini içerir. Bu etkinlik, arama motorları tarafından dikkate alınır ve sayfanızın sıralamasını etkileyebilir.

 • Yerel SEO: Yerel SEO, yerel aramalar için özel olarak optimize edilen bir tür SEO’dur. Yerel SEO için, işletmenizin yerel bilgilerinin (adres, telefon numarası, vb.) doğru ve güncel olması önemlidir.

SEO Yatırımı Neden Gereklidir?

Bir işletme sahibi olarak, özellikle de başka dijital pazarlama seçenekleri varken neden SEO hizmetlerine yatırım yapmanız gerektiğini merak edebilirsiniz. Gerçek şu ki, SEO danışmanlığı işletmeniz için büyük bir kurtarıcı olabilir. Web sitenizin görünürlüğünü artırmanıza ve müşterilerinizin sizi bulma olasılığını artırmanıza yardımcı olabilir.

SEO danışmanlık hizmetleri, web sitenizin arama motorları için optimize edilmesine yardımcı olabilir, böylece Google’ın arama sonuçlarının ilk sayfada gözükecektir. Bu, potansiyel müşterilerin sitenizi ilk olarak keşfetmesini kolaylaştırarak trafik akışına ve daha yüksek tıklama oranlarına yol açar.

Ayrıca, SEO hizmetinin bir parçası olarak, deneyimli bir danışman web sitenizde kullanılan mevcut anahtar kelimeleri analiz edebilir ve hedefleyebileceğiniz yeni anahtar kelimeler bulabilir. Bu yeni anahtar kelimelerle, hedef kitlenizde fark uyandıran ve kendinizi sektörde bir otorite olarak konumlandıran daha anlamlı içerikler oluşturabilirsiniz.

Kısacası, Google ve bunun gibi arama motoru platformlarında daha yüksek görünürlükle gelen tüm potansiyel avantajlardan yararlanmak istiyorsanız SEO danışmanlık hizmetlerine yatırım yapmanız şarttır; bu da daha yüksek dönüşümlere ve aylık görüntüleme rakamlarında iyileşmeye yol açar.

Gerekli GOOGLE Araçları Kurulumları:

Temiz ve az script kodlu kurulum için Tag managerı önce kurun.

Search Console, Tag Manager ve Google Analytics kurulumları…

Tag Manager

Kurulum için gerekli bilgiler.

Tag Manager

Gmail adresinizle linke gidin. Bilgileri girin. Ardından head ve body için kodları sitenize ekleyin. WordPress bir sitede head footer script plugini kullanabilirsiniz.
Linke Gidin

Google Analytics

Kurulum için gerekli bilgiler.

Google Analytics

Gmail adresinizle linke gidin. Gerekli bilgileri girin. Ardından tag managere giderek Etiket ekleyin. Etikette GA4 yapılandırmasını seçin. Tetikleyici olarak tüm sayfaları ekleyin.
Linke Gidin

Search Console

Kurulum için gerekli bilgiler.

SEARCH CONSOLE

Gmail adresinizle linke gidin. Mülk Ekle diyerek. Https://example.com www ile gözüküyorsa o şekilde ekleyin. Doğrulama isteyecektir. Bunun için Tag manager doğrulamayı seçin
Linke Gidin

İçerik Planlaması Nasıl Yapılır?

Bir SEO danışmanı, web sitenizin arama motorlarında ilk sayfada görünmesi için içerik planlaması yapar. İçerik planlama sürecinde, daha önce gerçekleştirilmiş araştırmalar ve anahtar kelimeler kullanılarak çeşitli makaleler ve ürün açıklamaları hazırlanır.

Son olarak, bu ürünlerin etkileşimli olması amacıyla farklı platformlarda paylaşmak önemlidir. Seo danışmanları basit ve anlaşılabilir bir dil kullanmaları gereken kapsamlara ulaşabileceklerdir.  Böylece ziyaretçilerin siteleri bulmalar amaç ve tercihe bağlanabilir.

SEO Nedir?

Herhangi bir markanın dijital dünyada başarılı olması için kullanabilecekleri birçok strateji ve teknik var. SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), arama sonuçlarında üst sıralara çıkma şansınızı arttırmak için kullanabileceğiniz bir tekniktir. SEO, marka bilinirliğini artırmak, hedeflenen müşterileri çekmek ve iletişim kurmak amacıyla geliştirilmiş tekniklerden oluşur. Bu, web sitenizdeki içerik ve etiketlerle ilgilidir. Etkili arama motoru optimizasyonu sayesinde markalar arama motorlarındaki görünürlüklerini artırabilir ve daha fazla ziyaretçi çekme şanslarına sahip olabilirler.

SEO Danışmanlığı Fiyatları Ne Kadardır?

SEO danışmanlığı hizmetinin maliyeti, bütçenize ve hakkında yardım almak istediğiniz konulara göre değişiklik gösterir. Genellikle danışmanlık hizmetleri aylık ya da proje bazlı olarak satın alınabilir ve fiyat aralıkları da birçok seviyede olabilir. Danışmanlarla çalışmaya karar verdiğinizde, web siteniz için çeşitli stratejiler geliştirmek için onlarla yakından çalışma fırsatları elde edebilirsiniz.

Kaliteli SEO danışmanlarından yararlanmak, web sitelerinin arama motoru sorguları sonucunda daha yüksek sonuç sayfalar arasında görünebilme şanslarının artmasına yardım edebilir. SEO için fiyat aralığımız 1999₺ ile 6999₺ bandında seyretmektedir. Ama bazı projelerde fiyat endeksimiz değişebilmektedir. Onun için ücretsiz rapor ve teklif almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO işinize dönüşümü ne kadardır?

SEO danışmanlığı hizmetiniz ne kadar kazançlı olacağınıza, ne kadar zaman ayıracağınıza ve içeriğin ne kadar iyi olduğuna bağlıdır. E-ticaret web sitelerinin arama motorlarında daha yüksek sıralarda olmasını sağlayabilmek için anahtar kelimeler taraması şarttır. Anahtar kelimeler, yoğunluk ve güncellik baz alınarak belirlenmelidir. Dahası, SEO danışmanları bir web sitesindeki dijital verileri analiz etmekte ve en uygun SEO algoritmalarını uygulamakta yardımcı olabililmektedirler. Yapacağınız SEO çalışmaları sürekli olarak gözden geçirilmeli, böylece çözümler geliştirilebilir ve referans noktaları denetlenmelidir. En önemlisi işletmenize uygun (sektör bazlı) SEO stratejisi geliştirmek çok önemlidir.

Marka Bilinirliğini Nasıl Arttırabilirim?

Websitenizin arama motorlarındaki etkinliğini arttırmak için ayrıca marka bilinirliğini arttırmanız da önemlidir. Bunu SEO danışmanlığı hizmetinin yanı sıra güçlü bir sosyal medya stratejisi ile yapmak mümkündür. Yaygın web siteleri arasında yerinizi almak için, anahtar kelime kullanarak çözümler, haberler ve bloglar oluşturmalısınız. Bu sayede bağlantılar oluşturup takipçiler kazanarak boyutu olan güveni artacaksa ve trafik gelmesine yardımcı olacaksa da, marka algısı da daha pozitif olacaktır.

Kurumsal Seo Danışmanlığı Nedir?

Kurumsal SEO danışmanlığı, web sitenizin arama motoru performansını geliştirmenize yardımcı olan çok özel bir hizmettir. İçerik yönetimi, bağlantı kurma, anahtar kelime seçimi ve bulundurma gibi birçok farklı alanda uzmanlaşmak için önemli olacaktır.

Kurumsal SEO danışmanları, arama motorlarına karşı nasıl bir taktik oluşturabileceğinizi anlamanıza yardımcı olacaktır. Böylelikle arama motoru optimizasyonunda neyin çalışacağını ve sizi hangi yöne doğru ilerletebileceğini keşfedeceksiniz. Google’da daha yüksek sıralamalar gelmenize ve daha fazla kullanıcıya ulaşmanıza yardımcı olacak bu hizmetlerin hepsine sahip olacaksınız. Nasıl mı? SEOmodi ajansı bunları ve daha fazlasını size sunmaya gayret edecektir.

SEO Danışmanın Görevleri Nedir?

Bir başka önemli konu olarak, SEO danışmanlarının işi nedir? Buna yardımcı olmak için, çoğu SEO ekibi web sitenizin arama motorlarındaki görünürlüğünü artırmak için bir dizi hizmet sunarlar.

Bunlar arasında, web sayfalarınızdaki anahtar kelimeleri ararken kullanabileceğiniz en uygun sözcükleri tespit etmek ve bunlarla birlikte uygun SEO stratejileri ve içerik stratejileri ile görünürlüğü arttırmak hedeflenir. 

Aynı zamanda, SEO danışmanları profesyonel bağlantı yapma tekniklerini ve yazarlardan alacağınız metin hizmetlerini de içerebilir. Bu hizmetler sadece web sitenize trafik sağlamakla kalmayabilir; aynı zamanda web sitenize temel oluşturma ve deneyiminizi geliştirme gibi özelliklere sahip olma potansiyeline de sahiptir.

SEO Ajansı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kendinize uygun bir SEO ajansı seçerken, profesyonel bir hizmet ve destek alabileceğinizi unutmayın. İşlemler esnasında pozitif bir sonuca ulaşmak için, Seo danışmanlığı hizmetini veren kişi veya firma hakkında bilgi edinmeniz gerekiyor. Mümkünse kendileri ile online mülakatlar gerçekleştirerek, kaliteli hizmet sunup sunmayacaklarına karar vermelisiniz.

Ayrıca Seo danışmanlığı hizmetini alacağınız ajans hakkında yapacağınız araştırmalara öncelik verin. Örneğin; hangi teknikleri uyguluyor? İşe almadan önce referanslar talep edebilirsiniz. Referanslarımızı ve Hakkımızda yazılan yorumları okumanızı tavsiye ederiz.

SIKÇA SORULAN SORULAR (SSS)

Eğer SEO danışmanlığı hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu paragrafta sizin için önemli olanları toplayacağız. SEO danışmanlığı hizmeti sitenizin arama motorlarında ve dijital platformlarda ilk sıralara gelmesini sağlamak için son derece yararlıdır. Bu size çok sayıda görüntüleme ve tıklama sayısı getirecektir.

SEO nedir

SEO; search engine optimizasyon kelimelerinin kısaltmasıdır. Arama motoru optimizasyonu olarak Türkçeye çevrilebilir. Arama motoru olarak Google şu anda en önemli çalışma odağımızdadır. Çünkü trafiğin %85 Google arama motoru ile sağlanmaktadır. Trafik sağlayan diğer arama motorları, Bing, Yandex ve Yahoo’dur. Sosyal medya kanalları’da trafik sağlar ama bunlar Arama motorları kadar yoğun değildir. Arama motorları bir sitenin belli kural ve sinyallere uygun olmasını ister. İşte burada site içi ve site dışı yapılan tüm işlemler SEO olarak geçmektedir. 

SEO Danışmanı Ne İş Yapar?

SEO danışmanı, web sitenizin üst sıralara gelmesine olanak sağlayacak olan SEO stratejisi oluşturmak için çalışır. Markanız ile ilgili arama motoru algoritmasını anlamak için detaylara bakar ve analiz yaparak kritik noktalar tespit eder. Danışman, arama motoru optimizasyonunda mevcut durumu belirleyebilir ve web sitenizi arama sonuçlarında daha popüler hale getirmek için belirli taktikler uygulayabilir. SEO danışmanlığı hizmeti özellikle, arama motorlarında görünürlük artışı ve aylık görüntüleme sayfaları ve tıklama oranlar yükselmesinde size yardımcı olabilir.

SEO Danışmanı Nasıl Olunur?

Profesyonel SEO danışmanlarının, arama motorlarının nasıl çalıştığından içerik optimizasyonu ve bağlantı oluşturmaya kadar geniş bir bilgi yelpazesinde uzmanlaşması gerekir. Bir SEO danışmanı olmanın tek bir formülü olmasa da, işte başlamanıza yardımcı olabilecek bazı yararlı ipuçları.

Öncelikle SEO’nun temellerini okuyarak başlayın ve Moz, Ahrefs ve Google Search Console gibi sektör kaynaklarına aşina olun. Ardından anahtar kelime araştırması ve içerik optimizasyonu gibi konularda derin bir anlayış geliştirin. Rekabette avantaj elde etmek için bağlantı kurma, web sitesi denetimleri ve analizler hakkında da bilgi edinmelisiniz.

Son olarak, alanla ilgili daha fazla bilgi edinmek için konferanslara ve eğitimlere katılmayı düşünün ve haber bültenlerine abone olarak veya tartışma forumlarına katılarak SEO’daki en son güncellemeleri takip etmeye devam edin. Bu adımları izleyerek SEO danışmanlığında uzman olma yolunda ilerleyebilirsiniz.

Neil Patel ve Backlinko gibi blogları takip edebilir. Ayrıca başlangıç BTK Akademi kursuna başlayabilirsiniz.

SEO Kaç TL

Şimdi sizlerle SEO danışmanlığı fiyatları üzerine konuşmak istiyorum. İnternet sitelerinin görünürlüklerini arttıracak SEO hizmeti almaya karar verdiyseniz, bunun için ne kadar para harcayacağınız önemli. Hatta bu konuda uzman kişilerden destek almaya karar vermiş iseniz, bu fiyatlar çok daha da önemli hale gelir.

Aramaların türüne ve kişisel ihtiyaçlarına göre SEO hizmeti fiyatları değişmektedir. Dönüşüm odaklı hizmetimiz 1999₺ ile 6999₺ arasında değişebilmektedir. 

SEO'nun Temel Amacı Nedir?

Tüm site sahipleri, SEO denilen sistemin temel amacını anlamalı ve bu büyük pazarda başarılı olmak için ne yapmaları gerektiğini öğrenmelidir.

SEO’nun temel amacı, arama motorları aracılığı ile web sitelerinin dijital platformlarda daha fazla görünmesine olanak sunmaktadır. Böylece arama motorlarında kaliteli web sitelerinin üst sıralara gelmesine olanak tanınır.

SEO Uzmanı Ne Kadar Maaş Alır?

“Bir SEO uzmanı ne kadar maaş alır?” diye merak ediyor olabilirsiniz. İstanbul’da çalışan SEO uzmanlarının ortalama maaşı 10.000-25.000 TL arasındadır. Ancak, bu miktar çeşitli değişkenlere göre değişebilir; sektör, tecrübe ve yaratılan sonuçlar dahil olmak üzere. Yine de, ciddi anlamda para kazanmak istiyorsanız, SEO uzmanlığı düşünmenizi tavsiye ederiz.

SEO Yapmak Zor mu?

SEO konusunda başlamak isteyenler için Lisans seviyesinde bir eğitim gerekmez, ancak bilinmesi gereken birkaç temel kural vardır. Bu alan çoğu zaman karmaşık gözükebilir ve içerik oluşturma, anahtar kelime araştırması, link yaratma ve hatta site sürümlerine kadar uzanan güncellemelerle meşgul olabilirsiniz.

Ancak, siz de bu işte SEO danışmanı ile çalışarak kolayca üstesinden gelebilirsiniz. Anahtar kelime araştırmasından site sürümlerine kadar her şeyi optimize etmek için yetkin olan bir takım arkadaş edinmeniz yeterli olacaktır. Diğer yandan, hatalara bulaşmadan tek başınıza da başlamaya hazırsanız, satın alabileceğiniz kurslar ve eğitimler vardır. SEO başlangıç niteliğinde BTK akademiyi tavsiye ederiz.

SEO için yazılım bilmek gerekir mi?

SEO’da çok sayıda yazılım kullanılmaktadır. Ancak bu yazılımlar işinize yaraması için SEO alanında uzman olmanız gerekir. Yazılım bilmenize gerek olmayabilir. Ama yinede başlangıç seviyesinde HTML ve CSS bilgisi işleri kolaylaştıracaktır. 

Neden SEO Danışmanlığı Almam Gerekiyor?

Web sitenizin dijital platformlardaki görünürlüğünü en üst düzeye çıkarmak mı istiyorsunuz? O halde SEO danışmanlığı tam size göre. SEO danışmanları web sitenizi analiz edebilir, böylece arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olmak için nelerin iyileştirilmesi gerektiğini belirleyebilirler. Bu, web siteniz için daha fazla aylık görüntüleme ve tıklama anlamına gelir ve daha fazla müşteri elde etmenize yardımcı olabilir.

SEO danışmanları ayrıca web sitenizde kullanılan anahtar kelimelere ve ifadelere bakabilir ve web sitenizin kaç ziyaret aldığını takip edebilir. Ayrıca, web sitenizin içeriğinin güncel ve alakalı olduğundan emin olabilirler, böylece arama motorları bunun sıralamaların en üstünde olmayı hak eden kaliteli bir web sitesi olduğunu anlayacaktır.

Tüm bunlar işletmeniz için başarılı bir çevrimiçi varlık oluşturmanıza yardımcı olur, öyleyse neden bir SEO danışmanına yatırım yapmayasınız? Ziyaretçilerde ve dönüşümlerde artış yaşamaya başladığınızda buna neden değdiğini anlayabilirsiniz.

SEO Ajansı ne iş yapar?

SEO danışmanlığı hizmetinin ana amaçlarından bir tanesi arama motorları tarafından indekslenmiş web sayfalar arasındaki rekabeti kazanmaktır. Yani web sitenizin tüm rakiplerinden ve en yüksek arama sonuçlarından bir adım öne çıkmasını sağlamaktır.

Bunu yapmak için SEO ajansları, site içeriğinizi oluştururken, linkleri düzenlerken ve sosyal medyayla etkileşimde bulunurken size danışmanlık sunarlar.

Bir SEO ajansının her türlü konuda birebir desteği vardır. Her alanda her bilgiyi de değil – özellikle araştırma ve analitik becerileriyle donatmak, zamanlamayla ilgili doğru kararlar almak ve stratejiyi geliştirmek gibi alanlarda size yardımcı olabilirler.

SEO'ya Nasıl Başlanır?

SEO’da başlamanın en kolay yolu, ayırdığınız bir bütçeyi SEO danışmanlığı hizmeti almak için kullanmaktır. Danışmanlar arama motorlarının algoritmalarındaki değişiklikleri ve web sitenizin SEO optimizasyonunu nasıl güncellediğini sizin için özelleştirecektir. İyi bir SEO hizmeti almak, anahtar kelimelerin artması ve konumun buna göre ayarlanması gibi çok sayıda değişikliğe göre hedefler belirlemektedir. Özellikle biz SEOmodi ajansı olarak dönüşümleri (satın alma, iletişim vb) işlemleri hedeflemekteyiz.

SEO Kaça Ayrılır?

SEO danışmanlıkları, artan web sitesi görüntüleri ve arama motoru sıralamaları için bir avantaj sunmaktadır. Bu hizmetleri sağlayan uzmanlar, SEO’nun ne kadar önemli olduğunu ve faydaları hakkında size bilgi verebilirler.

SEO temelde üç adıma ayrılır. Bunlar Onpage, offpage ve teknik SEO olarak sayılabilir. Onpage diğer adıyla Site içi SEO’dur. Offpage Site dışı SEO olarak geçmektedir.

 

SEO Açılımı Nedir?

E-ticaret girişimcilerinden, e-ticaret web sitesi sahiplerine ve üreticilerine, SEO açılımının ne olduğunu merak ediyor. SEO açılımı Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu) olarak geçmektedir. Arama motoru optimizasyonunda, web sitenizin arama motorlarında daha ilgi çekici hale getirmek için gerekli olan teknikleri kullanmaya çalışarak, web si̇teni̇z arama sonuçlarinin da üst siralara geti̇rmeye çalişarak arama motorlarindaki̇ görünürlüğünüzü arttirmaya yardimci oluyoruz. bu yöntem sayesinde arama sonuçlarında daha başarılı alabilecek ve potansiyel müşterileri kolayca hedefleyerek orantılı bir şekilde görünebilirsiniz.

SEO Stratejisi Nasıl Belirlenir?

Bir SEO stratejisi, arama motorlarına web sitenizi nasıl göstereceğinizi belirleyen önemli bir konudur. Öncelikle tüm arama motorları için önemli olan anahtar kelimeleri belirlemek ve bunlardan hangilerinin en iyi sonuçları verdiğini anlamak önemlidir.

Bu kapsamda, potansiyel müşterilerin aradıkları veya aramalarına baktıkları anahtar kelimeler eşleştirilmelidir. Ayrıca meta etiketleri, başlık etiketleri, URL’ler ve banner reklamlar da SEO stratejisine dahil edilebilir. Böylece SEO danışmanlığı hizmeti ile web sitenizi ziyaretçilere ulaştırabilirsiniz.

SEO Hizmeti Öncesi İzleyebileceğiniz Bir Kurs.

SEO Hizmeti konusunda global çapta bir kaç isimden biri olan Neil Patel’i izleyebilir ve takip edebilirsiniz.

SEO Danışmanlığı İletişim:

Karar vermenizde yardımcı olabiliriz. Hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Telefon

+90 (312) 911 69 08

Whatsapp

+90 (312) 911 69 08

E-Posta

info@seomodi.com

Gelin konuşalım...

Ücretsiz Seo Raporu

Bizimle iletişime geçin. Sitenizi analiz edelim ve fiyat bilgisi ile size geri dönüş yapalım. 

Paket fiyatımız yoktur. Fiyatlarımız sitenizin durumu ve yapılacak işlerle birlikte çıkarılmaktadır.

7.999₺’den başlayan fiyatlar için bizimle iletişime geçin.

Ücretsiz Seo Raporu

Seo Raporunuz için sizinle iletişime geçilecektir. Lütfen gerekli bilgileri doldurun.